game zone

تبليغات

اينـتر وب

نقد و بررسی بازی Hitman: Absolution

بازديد : 790 |
درباره : about games , |
تاريخ : دوشنبه 02 ارديبهشت 1392 زمان : 23:22

 

او یک قاتل است. به صورت قراردادی افراد مختلفی را می کشد. او در آزمایشگاه های مختلف رشد کرده و اکنون به فردی تبدیل شده که احساس را در کارش دخالت نمی دهد و در کمال خونسردی جان انسان ها را می گیرد. او فرشته سیاهپوش مرگی است که بی صدا می آید و بدون گذاشتن ردی از خودش، ناپدید می شود. او را با بارکدی که در پشت سرش قرار دارد می شناسیم. مأمور 47 به ظاهر یک مرد بسیار با شخصیت می آید، اما او اتفاقات زیادی را تجربه و سختی های زیادی را تحمل کرده است. ما شاهد سرگذشت او بوده ایم و می دانیم که 47 دست به چه کارهایی زده، اما ماجراهای او همچنان ادامه دارد. اینبار 47 به دنبال بخشش می گردد. او می خواهد در نسخه جدید سری بازی های Hitman، به شخص دیگری تبدیل شود تا مورد عفو قرار گیرد.

داستان

"47 عزیز، اگر این نامه را می خوانی، من مرده ام. تو مرا به جرم یک خیانتکار می کشی و تراویس (Travis) بازی را می برد، اما تو نباید بگذاری که آن دختر را هم ببرد. تشکیلات مخفی تراویس روی افراد مختلف، تحقیقات ژنتیکی انجام می دهند. کارهایی که سازمان از انجام آن ها باخبر نیست. ویکتوریا (Victoria) یک نمونه ارزشمند برای تراویس به حساب می آید. تو باید به ویکتوریا شانسی را بدهی که خودت هرگز نداشتی. از ویکتوریا محافظت کن و بنجامین تراویس را بکش!" در این نسخه از سری بازی های Hitman قرار است با جلوه دیگری از مأمور 47 آشنا شویم. در ابتدای بازی 47 مأمور می شود که همکار همیشگی اش، دایانا (Diana) را به جرم خیانت از بین ببرد.

او توسط سازمان و به دستور بنجامین تراویس مأمور می شود تا به محلی که دایانا در آن حضور دارد، نفوذ کند و او را بکشد. دایانا دختری به نام ویکتوریا را دزدیده که تراویس روی او آزمایشات ژنتیکی انجام داده و قصد داشته تا او را به یک قاتل دیگر مانند 47 تبدیل کند. قاتلی که حتی بهتر از 47 خواهد شد و به همین دلیل ویکتوریا از ارزش بسیار بالایی برای سازمان برخوردار است. 47 خودش را به دایانا می رساند و او را از بین می برد، اما دایانا در آخرین لحظه های زندگی اش به 47 می گوید که باید از ویکتوریا مراقبت کند. 47 پس از اینکه متوجه می شود ویکتوریا نیز سرگذشتی مانند خودش داشته، تصمیم می گیرد از او دفاع کند و کسانی که به دنبال تصاحب این دختر هستند را از بین ببرند.

اتفاقات زیادی در طول بازی رخ می دهند و ویکتوریا توسط افراد دیگری دزدیده می شود که از ارزش این دختر باخبر هستند و قصد دارند با معامله او پول زیادی بدست بیاورند. 47 از اینجا به بعد هم با نیروهای آژانس و تراویس مبارزه می کند و هم باید خلافکارهایی را از بین ببرد که ویکتوریا را در اختیار دارند. در Absolution برای اولین بار مشاهده می کنیم که 47 بدون داشتن پشتیبان و مأموریتی از سوی آژانس دست به کارهایی می زند که تا کنون از او شاهد نبودیم. او اینبار با انگیزه شخصی به مبارزه می پردازد و به سراغ احساس و توانایی هایی می رود که در نسخه های قبلی از او ندیده بودیم. داستان واقعاً زیبا و درگیر کننده روایت می شود. کارگردانی خوبی برای داستان سرایی بازی صورت گرفته و با اتفاقات بسیار هیجان انگیز و درگیری های 47، بازیکنان به سرعت جذب داستان می شوند. شخصیت پردازی های بسیار خوبی را در بازی شاهد خواهید بود و حضور بازیگران مطرح هالیوود نیز باعث شده تا داستان رنگ و بوی دیگری به خودش بگیرد.

گرافیک

"بسیار زیبا و شگفت انگیز" وصفی است که درباره گرافیک این بازی می توان بیان کرد. آثار ارتقاء موتور Glacier به Glacier 2 در Absolution کاملاً مشهود است. محیط ها از جزئیات بسیار بالا و بافت های با کیفیتی برخوردار هستند. سازندگان به خوبی توانسته اند که تفاوت طراحی در مراحل بازی را به نمایش دربیاورند. در محله چینی ها با انبوه جمعیت مواجه هستید که به مدد موتور بازی هیچگونه مشکل پردازش در آن ها نیست و می توان گفت که این تکنیک یک نوآوری و پیشرفت در این نسل محسوب می شود. طراحی شخصیت های بازی نیز که دیگر جای خودش را دارد. کیفیت بالای شخصیت های بازی باعث شده که نمایش تازه ای از 47 و دشمنانش را شاهد باشیم.

البته باید متذکر شوم که سطح کیفی بخش های مختلف گرافیک، تا حدودی پایین تر از آن چیزی بود که IO در اولین نمایش از Hitman: Absolution نشان داد. مثلاً در آن دمو، سر تراشیده 47 بسیار گرد بود، اما در نسخه کنسولی این بازی می توانید چندضلعی های (Polygon) سر او را بشمارید و دیگر از آن صافی خبری نیست! کاملاً مشخص است که آن دمو توسط یک High-End PC ضبط شده بود. حتی لباس های 47 هم به آن اندازه که ادعا شده بود، دچار تغییرات داینامیک نمی شوند. استفاده از صورت هنرپیشه های مطرح هالیوود بجای شخصیت های بازی، زیبایی خاصی به آن بخشیده و این حس را بیشتر در بازی به وجود می آورد که شما در حال تماشای یک فیلم هستید.

ضبط حرکات (Motion Capture) صورت شخصیت ها بسیار خوب بوده و انیمیشن های جالبی را در زمان بیان دیالوگ ها در صورت آن ها مشاهده می کنید. از طرف دیگر، طراحی لباس مأمور 47 نیز بسیار شگفت انگیز است. خیس بودن لباس ها و یا حرکت آب روی صورت 47 به خوبی قابل مشاهده است. جلوه های ویژه بازی مانند انفجارها، طراحی آتش و تخریب ساختمان های بزرگ نیز واقعاً خوب و بدون مشکل از کار درآمده اند. طراحی سلاح ها نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و هر سلاح با جزئیات بسیار بالایی طراحی شده است. نورپردازی خوب بازی، محیط های زنده و براقی را به وجود آورده است. سایه های بسیار خوب و نورهای داینامیک از قسمت های قابل توجه بازی به حساب می آیند. البته در برخی صحنه ها، وقتی 47 زیر نور قرار می گیرد، سایه ای از او وجود ندارد.

موسیقی/صداگذاری

بر خلاف نسخه های قبلی Hitman که آهنگسازی آن ها را جسپر کید (Jesper Kyd) انجام داده بود، در Absolution شاهد حضور 3 آهنگساز به نام های پیتر پیتر (Peter Peter)، پیتر کید (Peter Kyed) و توماس بارتشی (Thomas Bärtschi) هستیم. آن ها با همکاری یکدیگر کار خارق العاده ای را در آهنگسازی این بازی انجام داده اند. در Absolution موسیقی به روش بازی های معمول ساخته نشده و حالتی داینامیک دارد. بدین صورت که آهنگ ها بنا بر رفتار شما تغییر می کنند و ریتم های مختلفی به خود می گیرند. اگر قاعده مخفی-کاری را به خوبی رعایت کنید، آهنگ های ملایمی با استفاده از سازهای آرام می شنوید.

اما هر چه به سمت نا آرامی و حالت اکشن پیش بروید، آهنگ ها تنش زاتر و سازها خشن تر می شوند، تا حدی که صدای گروه کر هم در آن آمیخته می شود. باید گفت که IO در زمینه موسیقی بازی دست به اعجاز زده و ایده خامی را که زمانی بازی Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins در مورد موسیقی داینامیک بازی های مخفی-کاری مطرح کرد، پخته و احیا کرد. همچنین صداگذاری روی محیط بازی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد. صداهای مختلفی را در محیط بازی خواهید شنید. صدای راه رفتن، صحبت کردن سربازان و افراد مختلف و یا صدای طبیعت و... به خوبی در بازی شنیده می شوند. با توجه به اینکه صداها در یک بازی مخفی-کاری از اهمیت بالایی برخوردار هستند، Absolution در این بخش بسیار موفق ظاهر شده است.

با صداهای مختلف می توانید سربازان را از مسیر اصلی منحرف و یا آن ها را غافلگیر کنید. صداگذاری روی سلاح ها نیز نیازهای بازی برطرف کرده و حس تیراندازی خوبی را به شما منتقل می کند. همچنین برای صداگذاری روی شخصیت های بازی از هنرپیشه های مختلفی استفاده شده و به نوعی در این بازی شاهد حضور ستاره های مختلف سینما هستیم که برخی از آن ها در کنار صداگذاری، در قسمت Mo-Cap نیز حضور داشته اند. از بین این بازیگران می توانیم به حضور اشخاصی مانند دیوید بیتسان (David Bateson) صداپیشه و بازیگر مأمور 47، کیت کارادین (Keith Carradine) صداپیشه شخصیت بلیک دکستر (Blake Dexter) و پاورز بوث (Powers Boothe) صداپیشه شخصیت تراویس اشاره کرد.

گیم پلی

گیم پلی Hitman: Absolution با تکیه بر استانداردها و استخوان بندی نسخه های گذشته توانسته خودش را با المان های جدیدتر نیز ترکیب کند تا بازیکنان در این بازی با تجربه ای فوق العاده روبرو شوند. مراحل بازی به شکلی طراحی شده اند که شما در آن ها آزادی عمل زیادی برای رسیدن به هدف مورد نظر خواهید داشت. می توانید از راه های مختلف خود را به مکان مورد نظر برسانید. این موضوع باعث شده که بازی روند خطی نداشته باشد و در حالیکه همه چیز مشخص است، بازیکنان آزادی عمل خوبی داشته باشند. در انجام مأموریت ها باید همیشه با برنامه ریزی عمل کنید و دشمنان را با بررسی شرایط محیط از بین ببرید.

باید به این موضوع توجه داشت که برای از بین بردن دشمن، نگهبان دیگری در آن نزدیکی نباشد. اگر این موضوع را رعایت نکنید، سریعاً توسط آن ها شناسایی خواهید شد. از طرف دیگر 47 می تواند لباس هر کسی را که می کشد، بپوشد. بازی مجموعه شگفت انگیزی از انواع و اقسام لباس ها را پیش روی شما قرار می دهد. حتی ممکن است در یک مرحله با 5 تا 6 لباس مختلف روبرو شوید که می توانید آن ها را بر تن کنید. پس از اینکه سربازی را از بین بردید، باید سعی کنید که جسد او را در جایی پنهان کنید. در محیط بازی همیشه کمدها و صندوق هایی برای پنهان کردن اجساد وجود دارند. حتی خود شما نیز می توانید در آن ها پنهان شوید تا دشمنان شما را پیدا نکنند.

با آیتم های بسیار زیادی برخورد خواهید کرد که تعداد آن ها بسیار زیاد است. با پرتاب کردن این وسایل می توانید حواس نگهبان ها را پرت کنید و یا اگر آن شیء یک چاقو باشد، می توانید دشمن را به وسیله آن از بین ببرید. روند بازی به شکلی است که بازیکنان می توانند هم به صورت کاملاً اکشن و هم به صورت کاملاً خفی-کاری مراحل را سپری کنند. می توانید مراحل را بدون کشتن کسی و یا شلیک گلوله ای به پایان برسانید. مراحل به شکلی طراحی شده اند که می توانید اهداف مختلف را با راه و روش های مختلفی از بین ببرید. می توانید آن ها را با شلیک گلوله از بین ببرید که این کار اصلاً پیشنهاد نمی شود، چرا که درگیری بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

می توانید هدف مورد نظر را مسموم کنید یا مکان حضور او را با بنزین پر کنید و زمانی که هدف به آنجا رسید، آن مکان را آتش بزنید. می توانید اجسام بزرگ و سنگینی که در هوا قرار دارند را روی هدف مورد نظر بیندازید. مراحل بازی بسیار بزرگ طراحی شده اند و به همین دلیل اهداف شما نیز به مکان های مختلف آن مرحله می روند. در این حالت می توانید راه های مختلفی برای کشتن آن ها پیدا کنید. این موضوع یکی از امتیازهای بسیار خوب بازی به حساب می آید و یکی از المان هایی است که لذت چند بار بازی کردن Absolution را بیشتر کرده است. از دیگر قدرت های 47 قابلیتی به نام Instinct است.

47 به وسیله این قدرت می تواند دشمنان را از پشت دیوارها مشاهده کند، مسیر حرکت آن ها را بینید و مکان هدف اصلی و قسمت های مهم بازی را پیدا کند. با انجام دادن کارهای مختلف میزان Instinct شما بیشتر می شود و می توانید از آن بیشتر استفاده کنید. یکی دیگر از قدرت های 47 قابلیتی است که در زمان Instinct به وجود می آورد. این قابلیت Point Shooting نام دارد و به وسیله آن می توانید چند هدف را انتخاب کنید و با سرعت آن ها را از بین ببرید. این قابلیت در مکان هایی کاربرد پیدا می کند که می خواهید چند دشمن را سریع و بدون سر و صدا از بین ببرید. البته برای این کار بهتر است از سلاح های اصلی 47 استفاده کنید.

نتیجه گیری

نسخه جدید سری Hitman یک بازی فوق العاده زیبا و مملو از پیشرفت های نوآورانه است. Absolution یک دنباله موفق است که در این روزها کمتر می توان نمونه آن را پیدا کرد. ساعت ها گیم پلی هیجان انگیز به همراه گرافیک و موسیقی های بسیار زیبا، چیزی است که شما را به سمت خودش می خواند.

امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0


نمايش اين کد فقط در ادامه مطلب
برچسب ها : Hitman: Absolution , : Absolution , مامور ویژه ی 47 , مشکل در بازي مامور ویژه ی 47 , معرفي بازي هاي جديد , دانلود , دانلود بازي 2012 , دانلود رايگان بازي , دانلود رايگان بازي کامپيوتر , دانلود رايگان بازي زيباي مامور ویژه ی 47 , راهنماي نصب بازي مامور ویژه ی 47 , تصاویر بازی Hitman Absolution , دانلود بازی Hitman Absolution , دانلود بازی Hitman Absolution برای XBOX360 , دانلود بازی Hitman Absolution برای ایکس باکس , دانلود بازی هیتمن 2012 , دانلود بازی هیتمن برای اکس باکس 360 , دانلود رایگان بازی Hitman Absolution , دانلود رایگان بازی Hitman Absolution نسخه Region Free , دانلود لینک مستقیم بازی Hitman Absolution برای xbox360 ,
نويسنده : saeed | نظرات ()

مطالب مرتبط

آخرين مطالب ارسالي

ارسال نظر براي اين مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]